Leeftijdscheck

Wij vragen altijd naar uw leeftijd, in de winkels en ook online. Bent u 18 jaar of ouder?

De Dom
Hendrik Droststraat 54
8121 BJ OLST

Openingstijden

Ma: Gesloten
Di: Gesloten ivm vakantie
Wo: Gesloten ivm vakantie
Do: 9:00 - 18:00 uur
Vr: 9:00 - 18:00 uur
Za: 9:00 - 17:00 uur
Zo: Gesloten

30 juli GESLOTEN

de Dom úw topSlijter 100% vakmanschap

Fine Taste Good Living

Zomers Gerecht bij Mooiplaas Classic Chardonnay

De Mooiplaas Classic Chardonnay is lekker fris en fruitig, met een vleugje citrus en tropisch fruit. Perfect voor een zomers hapje. Hier is een zomers recept dat heerlijk bij deze wijn past!




Gegrilde Zalm met Citrus Salsa
Ingrediënten:

  • 1 fles Mooiplaas Classic Chardonnay 
  • 4 zalmfilets, zonder vel
  • 2 eetlepels olijfolie
  • Zout en peper naar smaak
  • 1 grote sinaasappel, in kleine blokjes
  • 1 limoen, in kleine blokjes
  • 1 citroen, in kleine blokjes
  • 1 rode ui, fijngehakt
  • 1 rode chilipeper, fijngehakt (optioneel voor wat pit)
  • 2 eetlepels verse koriander, fijngehakt
  • 1 eetlepel honing
  • 1 eetlepel limoensap


Bereidingswijze:

  1. Voorbereiden: Wrijf de zalm in met olijfolie en bestrooi met zout en peper. Laat even liggen terwijl je de grill op middelhoog vuur zet.
  2. Citrus salsa maken: Meng de sinaasappel, limoen, citroen, rode ui, chilipeper en koriander in een kom. Voeg de honing en het limoensap toe en meng. Zet even in de koelkast.
  3. Zalm grillen: Leg de zalm op de grill. Grill ongeveer 4-5 minuten aan elke kant, tot het gaar is.
  4. Serveren: Leg de zalm op een bord en schep er de citrus salsa overheen. Garneer met extra koriander als je dat lekker vindt.

Dit gerecht is makkelijk te maken en smaakt heerlijk bij de Mooiplaas Classic Chardonnay. De citrus salsa past perfect bij de wijn, en de zalm maakt het helemaal af. Geniet ervan!

 

« Terug